Rastúce stoličky

Tak aj my sme si ich nakoniec dopriali. A ľutujem, že som to už skôr neurobila. Riešili sme doma akú stoličku a stôl pre nášho prváčika. Točiaca, no to bolo neustále upozorňovanie netoč sa a stolička sa zle nastavovala. Pevná stolička, to nedočiahol na zem. A tak som si začala okolo toho študovať.

 

Aj naša dcéra chce už ako veľkáčka s nami sedieť za jedálenským stolom a tiež ma nohy ďaleko od zeme. Zistila som, že to je naozaj nevhodné aj pre vývoj chrbtice. Nehovoriac, že sa jej zle papá, nakoľko ruky ešte nemá tak vysoko, aby si ich pohodlne položila na stôl.

 

Tak som sa rozhodla, že ideme do rastúcej stoličky pre oboch. Nie sú to lacné záležitosti, preto si aj oni museli zo svojich pokladničiek prispieť. No vydrží im až kým nebudú mať 120 kg :). Kúpila som im aj podsedák, no ten bol zbytočný, aspoň zatiaľ. Obom im vadí a šmýka sa im zadok na stoličke :).

 

Na rastúcej stoličke nastavíte výšku a hĺbku sedátka a podnožky tak, aby dieťa stále sedelo zdravo a jeho chrbticu a kostrový systém sa zdravo vyvíjali. Montáž som zvládla sama. Horšie bolo už kým sme si ju nastavili, aby nožičky dočiahli na podložku a mali pravý uhol a zároveň aby boli ruky dostatočne na stole, keď píše. Veľká spokojnosť.